Zadanie osiedlowe: Osiedle Krasińskiego nr 12.
Dodane przez Admin dnia Października 19 2015 07:29:07
Nawa zadania osiedlowego;
„Poprawa estetyki przestrzeni publicznej na Osiedlu Krasińskiego”.
Opis zadania:
Poprawa estetyki przestrzeni publicznej na Osiedlu Krasińskiego, obejmuje dwie ulice boczne ulicy Krasińskiego :
jedna biegnąca wzdłuż ogrodzenia Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 (działka nr 2909/12, stanowiąca własność Urzędu Miasta) ;
druga prowadząca do bloków nr 3, 5 i 7 oraz nieruchomości prywatnej (działka nr 2909/4, stanowiąca własność Urzędu Miasta).
Obydwie ulice boczne, ulicy Krasińskiego są typowymi ciągami komunikacyjnymi, składającymi się z jezdni wyposażonej obustronnie w chodniki dla pieszych.
Omawiane ciągi komunikacyjne są świeżo po modernizacji, jak i cała przestrzeń architektoniczna, która prezentuje się bardzo imponująco.
Jednak szeroki chodnik biegnący wzdłuż ogrodzenia Szkoły, jego betonowe „połacie” i asfaltowa jezdnia stwarzają obraz „szarości”, co wywołuje w jakimś stopniu stan przygnębienia, który nie nastraja przechodniów pozytywnie do aktywnych działań, a szczególnie do nauki młodzież szkolną, licznie korzystającą z tego chodnika, który prowadzi bezpośrednio do wejścia głównego budynku Szkoły.
Po przeciwnej stronie budynku Szkoły, biegnie drugi, analogiczny ciąg komunikacyjny prowadzący do bloków nr 3, 5 i 7 oraz nieruchomości prywatnej, gdzie mieści się: Warsztat Stolarski, Biuro Rachunkowe , Lecznica dla małych zwierząt.
Z tego ciągu komunikacyjnego korzystają również uczniowie dochodzący do MZS nr 4.
Na wybrukowanym placu, „leżącym niejako pomiędzy blokami nr 3 i 5” zlokalizowanym na działce nr 2809/26 (własność Urzędu Miasta), ustawiane są pojemniki na segregowane odpady komunalne - będące własnością Urzędu Miasta.
Dostęp do pojemników jest nieograniczony.
Korzystają z nich mieszkańcy bloków 3,5,7, dla których pojemniki są przeznaczone na wyłączność , oraz inni nie uprawnieni dostawcy, na „dziko” wsypują własne śmieci niestety już w tym przypadku „nie segregowane” .
Sytuacja ta powoduje powstawanie nieładu, „obcy dostawcy śmieci podrzucają śmieci” o zmroku, czy w późnych godzinach wieczornych bądź nocnych nie tylko, że nie segregują śmieci, ale mieszają je z już posegregowanymi odpadami, demoralizując w ten sposób mieszkańców, rzetelnie wypełniających obowiązek segregacji, a ponadto zanieczyszczają otoczenie wokół pojemników, stwarzając dogodne warunki dostępu dla zwierząt i ptactwa przenoszącego zarazki chorobotwórcze i roznoszącego odpady po Osiedlu.
Rozsypywane wokół pojemników śmieci i pozostawione w nieładzie miejsce składowania w zdecydowany sposób, demoralizują przechodzącą tamtędy młodzież szkolną i szpeci estetyką przestrzeni architektonicznej, która z tak dużym nakładem pracy i publicznych środków finansowych została stworzona.
Dla poprawy estetyki na Osiedlu, wnioskujemy:
W celu ożywienia „szarej” przestrzeni architektonicznej, na krawędzi chodnika o długości ok. 100 m i szer. 2 m, biegnącego wzdłuż ogrodzenia MZS nr 4 ustawić donice ( skrzynki mrozoodporne ) o wymiarach: szer. 30, wys. 30, dł. 60 cm w ilości 20 szt. oraz na łukach chodnika donice mrozoodporne o średnicy 50 cm i wys. 32 cm, w ilości 30 szt. z nasadzonymi kolorowymi kwiatami i innymi różnokolorowymi roślinami, cieszącymi wzrok młodzieży szkolnej i przechodniów przez cały sezon wiosenno – letni, aż do późnej jesieni.
Dla poprawy estetyki miejsca odbioru odpadów i zapewnienia racjonalnego segregowania odpadów komunalnych ustawić typową, przeznaczoną do takich celów, zamykaną „osłonę śmietnikową” wraz ze stosownym wyposażeniem w pojemniki na odpady.
Szacunkowy koszt zadania ok.: 39 960 zł.
Zapraszamy mieszkańców, a szczególnie rodziców młodzieży szkolnej uczęszczającej do MZS nr 4. o liczny udział w głosowaniu.
Od Państwa oddanych głosów zależy poprawa warunków otoczenia w jakim żyjemy.