|
Komunikaty |
|
|
DRUKI |
Szkody należy zgłaszać na adres:
UNIQA TU. S.A.
Serwis do Likwidacji Szkody
Na stronie internetowej: www.uniqa.pl
wejdź w zakładkę:
SZKODY ROSZCZENIA
Wybierz kategorię ubezpieczeń DOM MIESZKANIE i kliknij ZGŁOŚ ZDARZENIE
następnie wybierz kategorie UBEZPIECZENIE PRZY CZYNSZU LOKATORA i wypełnij formularz zgłoszeniowy.
Lub
TELEFONICZNIE
Dla złaszajacych Szkodę:
42 63 44 844
|
|
Przetargi |
|
|
Wynik Przetargów |
|
|
TVG |
|
|
Jak należy segregować śmieci |
A p e l d o m i e s z k a ń c ó w n a s z e j S p ó ł d z i e l n i. |
Pamiętajmy - mamy szansę bardzo wiele skorzystać, mieć lepiej bez ponoszenia kosztów własnych.
Warunek – wszyscy idziemy i oddajemy swój głos w dniach: 14 do 23.10. br. w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego na 2016 r.
W tym głosowaniu obowiązują znowelizowane zasady, o czym przypominamy, by nie popełnić błędu i utracić danej nam szansy.
Burmistrz Miasta Gorlice na wstępie powiedział: To w Wasze ręce oddajemy inicjatywę i od Waszych głosów zależeć będzie, na co wydane zostaną pieniądze w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2016. ,podejmując decyzję o przeznaczeniu kwoty 780 tyś złotych na realizację projektów, które zostaną, wybrane w głosowaniu bezpośrednim w Pawilonie Historii Miasta na gorlickim Rynku.
Tym razem nie głosujemy przez Internet !
Kolejną nowością jest podzielenie tej puli pomiędzy dwa typy zadań:
• 300 tyś, złotych na realizację projektu ( bądź projektów ), ogólno miejskich, dotyczy więcej niż jednego osiedla.
• pozostałe 480 tyś złotych posłuży realizacji zadań na poszczególnych osiedlach, tj. każde osiedle dysponować będzie kwotą 40 tyś złotych.
Szczegóły w Regulaminie budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice na 2016 r. ( www.gorlice.pl ).
Mieszkańcy Osiedla nr 12 zgłosili nw. projekty:
1. Ogólno miejski pn. „Rewitalizacja bulwaru nad rzeką Ropą z wykonaniem łącznika ścieżki rowerowej i poszerzeniem infrastruktury rekreacyjno-sportowej oraz poprawą zabezpieczenia przeciwpowodziowego lewobrzeżnej części miasta. (bardzo ważny dla mieszkańców naszej Spółdzielni – ochrona przed powodzią , pamiętamy 2010 r. ? ! )
Dwa projekty osiedlowe:
1. „Poprawa estetyki przestrzeni publicznej na Osiedlu Krasińskiego”.
Lokalizacja: dwie ulice boczne ulicy Krasińskiego (wzdłuż ogrodzenia MZS nr 4 oraz prowadząca do bloków nr 5 i 7).
(dotyczy bezpośrednio mieszkańców naszej Spółdzielni ).
2. Budowa placu zabaw przy ulicy Słowackiego.
Prosimy uważnie głosować na zadania bezpośrednio nas dotyczące - liczy się każdy głos.
Pomimo występującej mocnej konkurencji, jeżeli będziemy solidarni i będziemy chcieć to osiągniemy cel, pod warunkiem, że wszyscy uprawnieni mieszkańcy będą głosować !
Do dyspozycji każdy ma dwa głosy, które możemy oddać : jeden na zadanie ogólno miejskie i tylko jeden na wybrane zadanie swojego Osiedla.
Jeżeli lubisz otrzymywać prezenty, to potwierdź to oddając swój ważny głos na zadanie dotyczące naszej Spółdzielni.
|
Zadanie osiedlowe: Osiedle Krasińskiego nr 12. |
Nawa zadania osiedlowego;
„Poprawa estetyki przestrzeni publicznej na Osiedlu Krasińskiego”.
Opis zadania:
Poprawa estetyki przestrzeni publicznej na Osiedlu Krasińskiego, obejmuje dwie ulice boczne ulicy Krasińskiego :
jedna biegnąca wzdłuż ogrodzenia Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 (działka nr 2909/12, stanowiąca własność Urzędu Miasta) ;
druga prowadząca do bloków nr 3, 5 i 7 oraz nieruchomości prywatnej (działka nr 2909/4, stanowiąca własność Urzędu Miasta).
Obydwie ulice boczne, ulicy Krasińskiego są typowymi ciągami komunikacyjnymi, składającymi się z jezdni wyposażonej obustronnie w chodniki dla pieszych.
Omawiane ciągi komunikacyjne są świeżo po modernizacji, jak i cała przestrzeń architektoniczna, która prezentuje się bardzo imponująco.
Jednak szeroki chodnik biegnący wzdłuż ogrodzenia Szkoły, jego betonowe „połacie” i asfaltowa jezdnia stwarzają obraz „szarości”, co wywołuje w jakimś stopniu stan przygnębienia, który nie nastraja przechodniów pozytywnie do aktywnych działań, a szczególnie do nauki młodzież szkolną, licznie korzystającą z tego chodnika, który prowadzi bezpośrednio do wejścia głównego budynku Szkoły.
Po przeciwnej stronie budynku Szkoły, biegnie drugi, analogiczny ciąg komunikacyjny prowadzący do bloków nr 3, 5 i 7 oraz nieruchomości prywatnej, gdzie mieści się: Warsztat Stolarski, Biuro Rachunkowe , Lecznica dla małych zwierząt.
Z tego ciągu komunikacyjnego korzystają również uczniowie dochodzący do MZS nr 4.
Na wybrukowanym placu, „leżącym niejako pomiędzy blokami nr 3 i 5” zlokalizowanym na działce nr 2809/26 (własność Urzędu Miasta), ustawiane są pojemniki na segregowane odpady komunalne - będące własnością Urzędu Miasta.
Dostęp do pojemników jest nieograniczony.
Korzystają z nich mieszkańcy bloków 3,5,7, dla których pojemniki są przeznaczone na wyłączność , oraz inni nie uprawnieni dostawcy, na „dziko” wsypują własne śmieci niestety już w tym przypadku „nie segregowane” .
Sytuacja ta powoduje powstawanie nieładu, „obcy dostawcy śmieci podrzucają śmieci” o zmroku, czy w późnych godzinach wieczornych bądź nocnych nie tylko, że nie segregują śmieci, ale mieszają je z już posegregowanymi odpadami, demoralizując w ten sposób mieszkańców, rzetelnie wypełniających obowiązek segregacji, a ponadto zanieczyszczają otoczenie wokół pojemników, stwarzając dogodne warunki dostępu dla zwierząt i ptactwa przenoszącego zarazki chorobotwórcze i roznoszącego odpady po Osiedlu.
Rozsypywane wokół pojemników śmieci i pozostawione w nieładzie miejsce składowania w zdecydowany sposób, demoralizują przechodzącą tamtędy młodzież szkolną i szpeci estetyką przestrzeni architektonicznej, która z tak dużym nakładem pracy i publicznych środków finansowych została stworzona.
Dla poprawy estetyki na Osiedlu, wnioskujemy:
W celu ożywienia „szarej” przestrzeni architektonicznej, na krawędzi chodnika o długości ok. 100 m i szer. 2 m, biegnącego wzdłuż ogrodzenia MZS nr 4 ustawić donice ( skrzynki mrozoodporne ) o wymiarach: szer. 30, wys. 30, dł. 60 cm w ilości 20 szt. oraz na łukach chodnika donice mrozoodporne o średnicy 50 cm i wys. 32 cm, w ilości 30 szt. z nasadzonymi kolorowymi kwiatami i innymi różnokolorowymi roślinami, cieszącymi wzrok młodzieży szkolnej i przechodniów przez cały sezon wiosenno – letni, aż do późnej jesieni.
Dla poprawy estetyki miejsca odbioru odpadów i zapewnienia racjonalnego segregowania odpadów komunalnych ustawić typową, przeznaczoną do takich celów, zamykaną „osłonę śmietnikową” wraz ze stosownym wyposażeniem w pojemniki na odpady.
Szacunkowy koszt zadania ok.: 39 960 zł.
Zapraszamy mieszkańców, a szczególnie rodziców młodzieży szkolnej uczęszczającej do MZS nr 4. o liczny udział w głosowaniu.
Od Państwa oddanych głosów zależy poprawa warunków otoczenia w jakim żyjemy.
|
Karpackie Inicjatywy Lokalne. |
Karpackie Inicjatywy Lokalne.
Program Karpackie Inicjatywy Lokalne& ; wynika z potrzeby wdrażania zapisów „Ramowej konwencji o ochronie i zrównoważonym rozwoju Karpat” ( dalej zwaną „Konwencją Karpacką” ).
Celem Programu „Karpackie Inicjatywy Lokalne” ( zwanego dalej Programem ) jest ochrona różnorodności biologicznej Karpat oraz wdrażanie zapisów „Konwencji Karpackiej” i Protokołu o ochronie i zrównoważonym użytkowaniu różnorodności biologicznej i krajobrazowej Karpat.
Realizacja „Programu” polega na wyzwoleniu potencjału społecznego lokalnych organizacji pozarządowych lub grup nieformalnych i obywateli w zakresie poprawy karpackiego środowiska naturalnego w określonej tematyce.
Organizatorem Programu Karpackie Inicjatywy Lokalne; jest Stowarzyszenie Ekopsychologia z siedzibą w Zakliczynie.
Program polega na wyborze najciekawszych Karpackich Inicjatyw Lokalnych i przyznaniu autorom ( realizatorom ) wsparcia finansowego przez Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Stowarzyszenie „Partner dla Przedsiębiorczości” w Gorlicach wystąpiło z inicjatywą lokalną, pt. „Ochrona środowiska przyrodniczego, przywracanie różnorodności biologicznej środowiska, wykorzystanie wody opadowej”. Inicjatywa została pozytywnie oceniona, zakwalifikowana do realizacji i dofinansowania.
Zadanie będzie realizowane na terenie stanowiącym własność Skarbu Państwa w wieczystej dzierżawie przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Krasińskiego” w Gorlicach.
Uzasadnieniem realizacji podjętej inicjatywy jest fakt , że postępująca urbanizacja tego zakątka rejonu z konieczności naruszyła równowagę różnorodności biologicznej środowiska.
W Gorlicach na prawym brzegu rzeki Ropy zlokalizowany jest naturalny zabytkowy Park Miejski, z którego licznie korzystają mieszkańcy, seniorzy, matki z małymi dziećmi, młodzież oraz amatorzy różnego rodzaju sportów rekreacyjnych. Na lewym brzegu rzeki Ropy powstało osiedle mieszkaniowe, ale później równolegle do biegu rzeki, wybudowano „małą obwodnicę” Miasta, która skutecznie oddziela zieleń Parku Miejskiego, stanowiącego „zielone płuca” dla mieszkańców osiedla. Zurbanizowanie doliny rzeki wynikało z potrzeb rozwoju miasta, ale obowiązkiem naszym jest szeroko pojęta ochrona środowiska naturalnego i realizowanie zrównoważonego użytkowania oraz przywracania różnorodności biologicznej środowiska.
Należy przypomnieć jak jeszcze na początku 80 – lat inaczej wyglądała przestrzeń dziś zurbanizowana. Z okien i balkonów budynków wielorodzinnych można było oglądać pola uprawne i pasące się zwierzęta hodowlane, rano mieszkańców budził świergot ptaków różnych gatunków, a wieczorem na nocny odpoczynek na drzewach gromadziły się kolorowe bażanty.
Można tu przytoczyć wiele jeszcze innych przykładów świadczących o negatywnych skutkach niezrównoważonego użytkowania zasobów naturalnych środowiska.
Realizacja podjętej inicjatywy lokalnej zmierza do przywracania w miarę możliwości różnorodności biologicznej środowiska oraz gromadzenia i wykorzystywania wody opadowej do celów gospodarczych, np.: pielęgnacji zieleni na osiedlu.
Gromadzenie wody opadowej znali i z powodzeniem stosowali nasi dziadkowie i ojcowie. Dzisiaj racjonalnie myślący obywatele również wykorzystują wodę opadową potocznie zwaną „deszczówką” lub również tzw. „szarą wodę” dla celów gospodarczych. Ograniczenie zużywania wody uszlachetnionej z naszych kranów jest działaniem proekologicznym i ekonomicznie uzasadnionym – wystarczy dokładnie przeanalizować poniesione koszty związane z uzdatnieniem i przesyłem wody do naszych mieszkań oraz późniejszym oczyszczaniem ścieków.
Ochrona środowiska i przywracanie różnorodności biologicznej środowiska polegać będzie między innymi na :
Zwiększeniu stanu zadrzewienia przez nasadzenie 35 drzewek różnych gatunków oraz 15 krzewów ozdobnych, w tym również krzewów leszczyny.
Odtworzenie siedlisk małych ptaków i wiewiórek przez montaż budek lęgowych dla ptaków i wiewiórek oraz kilku karmników dla ptaków zimujących.
Montaż dwóch zestawów do zbierania, gromadzenia i przepompowywania wody deszczowej.
Korzyści dla lokalnego środowiska naturalnego to między innymi: zwiększenie stanu zadrzewienia, odtworzenie siedlisk małych ptaków i wiewiórek, zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez absorbuję CO2 przez nowo nasadzone drzewka i krzewy, zmniejszenie uciążliwości hałasu przez utworzenie w przyszłości przez dodatkowo nasadzone drzewka naturalnego ekranu dźwiękochłonnego oraz równocześnie zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza pyłem PM10, pochodzącego od ciągów komunikacyjnych, wprowadzenie racjonalnej gospodarki wodno – ściekowej.
Sprawna realizacja i szybkie osiągnięcie planowanych efektów będzie możliwe przez liczne włączenie się obywateli w realizację zadania, do której autorzy gorąco zapraszają.
Wspólnie chrońmy nasze środowisko naturalne byśmy mogli zdrowo i bezpieczne żyć, pozostawmy go naszym dzieciom i następnym pokoleniom w stanie możliwie takim, jakim było przed niezrównoważonym działaniem człowieka.
Pamiętajmy ! ! ! Mamy obowiązek podejmowania działań proekologicznych, przynoszących korzyści współczesnym, ale także przyszłym pokoleniom, gdyż nie odziedziczyliśmy ziemi po naszych rodzicach, ale pożyczyliśmy ją od naszych dzieci
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej .
Za jego treść odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie Ekopsychologia
Opracowanie: Bogusław Wojewodzic
|
Ogłoszony przetarg na wymianę instalacji pionowej na 22 klatkach schodowych w budynkach wielorodzinnych 5-cio kondygnacyjnych przy ul. Krasińskiego 3,5,7,13,15,17 i 19 w dniu 30.07.2015 r. został unieważniony.
Ogłaszamy nowy przetarg na ww. zadanie w trybie zapytania o cenę.
|
Ogłaszamy Przetarg:Wymina instalacji elektrycznej Pionowej |
Dotyczy: zaproszenia do złożenia ofert
Ogłaszamy przetarg w trybie Zapytania o cenę na:
1. Wymiana instalacji elektrycznej pionowej na 22 klatkach schodowych w budynkach wielorodzinnych 5-cio kondygnacyjnych przy ul. Krasińskiego 3,5,7,13,15,17,19 zgodnie ze schematem elektrycznym oraz przedmiarem robót.
2. Termin wykonania zamówienia to 10 pionów do 31.12.2015 r. Pozostałe piony do czerwca 2016 r. wg. uzgodnień.
3. Oferent, który wygra przetarg zobowiązany jest udokumentować spełnienie wymagań wymienionych w art. 22 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych oraz złożyć oświad-czenie, że nie zachodzą okoliczności w art. 24 Ustawy Prawo o Zamówieniach Publicznych.
3.1 Oferent powinien spełniać warunki dotyczące:
uprawnień do wykonania ww. zadania.
wiedza i doświadczenie.
nie dopuszcza się składania ofert wariantowych.
nie dopuszcza się składania ofert częściowych.
4. Kryterium oceny ofert.
Cena wykonania zadania.
Referencje.
Doświadczenie w realizacji zadań podobnych.
5. Oferty w zaklejonych kopertach dodatkowo zaopatrzone napisem „wymiana instalacji elektrycznej pionowej”, należy złożyć w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej „KRASIŃSKIEGO” w Gorlicach, ul. Krasińskiego 3; 38 – 300 Gorlice, pokój Nr 2, do dnia 12 sierpnia 2015 r. do godz.12.00
6. Otwarcie ofert nastąpi dnia 13.08.2015r. o godz. 12.00
|
|
|
SZYBKI KONTAKT Ciepłowniczy
|
|
tel. 18 353 88 41
|
|
Zgłaszanie Awarii |
|
|
UNIQA |
Najlepsze Ubezpieczenia
UNIQA
AGENT UBEZPIECZENIOWY
Lucyna Ziółkowska
ul. Wróblewskiego 10
tel.(0-18) 352-22-95
ul. Łokietka 34
tel. (18) 352-63-59
Gdzie jesteśmy:
|
|
Firmy |
W budynku Administracji znajduja
się 2 firmy takie jak:
Gabinet psychologa
|
|
|
|